Ještě ani neproběhla premiéra na hlavních světových trzích a už Tony Stark alias Iron Man se svým novým filmem „Iron Man 3“  vybírá stamiliony. Dá se tak předpokládat, že celkově překoná miliardu dolarů!

V průběhu minulého týdne se odhadovalo, že by Iron Man 3 při své premiéře na menších mezinárodních trzích mohl utržit okolo 130 milionů. Železný muž teď ale všem vytřel zrak, jelikož první výsledky vykazují 195,3 milionů dolarů, což je astronomická částka.

Aby toho nebylo málo, je to dokonce o deset milionů víc, než kolik během svého prvního mezinárodního víkendu stihli vydělat dnes už legendární „Avengers“. Je sice pravdou, že ti se v otevíracím týdnu podívali „pouze“ do 39 zemí, zatímco Iron Man 3 se dostal hend do 42, ale i tak je to ohromný úspěch a důvod k oslavě u Disneyho vedení vzhledem ke skutečnosti, že v Avengers měl Tony posilu v podobě několika dalších superhrdinů.

Dosavadní rekordy úvodních víkendů vůbec dokonce Iron Man zlomil v Argentině, Hong Kongu, Vietnamu, Indonésii, Malajsii, Singapuru a na Tchaj-wanu.

Pro srovnání – Avengers celkově utržili přes miliardu a půl amerických dolarů. Takový úspěch železný muž nejspíš nezopakuje, nicméně je tady velmi velká šance, že miliardu překročí a zařadí se tak do uzavřené skupinky filmů, které tohle dokázaly. Rozhodně mu to přejeme a držíme palce, aby se to povedlo!

CO SI O TOM MYSLÍŠ?