Iron Man 3 vstoupil ve středu do našich kin a dá se říct, že se jedná o nejočekávanější film letošního roku. A s klidem na srdci můžeme potvrdit, že zcela oprávněně. Ale pokud vás ještě upoutávky nepřesvědčily zajít na Tonyho Starka do vašeho kina, máme pro vás pět důvodů, po kterých zaručeně zarezervujete lístky už na zítřek!

Předně bychom rádi podotkli, že na našem seznamu nejoblíbenějších komiksových filmů zaujal Železný muž druhé místo, hned po loňských Avengers. Ano, je to tak, třetí sólovka nejoblíbenějšího hrdiny z hitu minulého roku týmovku nepřekonal, ale i tak se jedná o spektakulární podívanou, na kterou ještě několik týdnů po premiéře nezapomenete. A nutno dodat, že rozhodně bude atakovat miliardu dolarů!

Jak známo z předešlých filmů, Tony Stark alias Iron Man je miliardář, filantrop, playboy, génius a nově také mechanik. A svému jménu dostojí i tentokrát, navíc s dvojnásobnou dávkou vtipu, cynismu a nekorektnosti, ale také s pořádnou akcí, dramatem a s city.

Pojďte si ale přečíst, co nás na Iron Manovi 3 nejvíce zaujalo:

1. Starý dobrý železňák. I přesto, že s novým dílem pro Tonyho Starka přicházejí i nové starosti a problémy, stále si zachovává svoji tvář, kterou si fanoušci a fanynky zamilovali v prvním a druhém dílu a v Avengers. Stark je i nadále tím stylovým týpkem, který rozhazuje peníze všude, kam se jen podíváš, má okázalý styl chování, vypadá perfektně při každé činnosti a je to holkař. A to je dobře – to je totiž ten starý známý, na kterém zbožňujeme každou z jeho vlastností.

2. Dvojnásobná porce vtipu. Kdo má alespoň trošku rád humor a hlášky typické pro Tonyho Starka, nemůže ho Iron Man 3 zklamat, i kdyby se mu nic dalšího na snímku nelíbilo. Když Stark očekával přílet svého ironmanovského obleku, přičemž nic nepřiletělo a on u toho vyhrožoval dvěma po zuby ozbrojeným gorilám, chce to odvahu. Ale z našeho pohledu se jednalo o neuvěřitelně vtipnou situaci a celý sál propukl ve smích – a tak to má být. Nebojte se, čeká vás toho daleko víc a za břicho se budete popadat ještě víc při jiných scénách – tohle byla jen špička ledovce. Svěží mix letních hlášek, i když se Iron Man 3 odehrává v zimě, je tedy samozřejmostí a jedním z důvodů, proč budete film milovat. A k tomu všemu ještě Robert Downey mladší… No nežerte to!

3. Návaznost na Avengers. Iron Man 3 otevřel Fázi 2 Marvel Cinematic Universe. Přeloženo do češtiny, jedná se o první snímek druhého filmového období Marvel Studios, které, stejně jako při Fázi 1, uzavře týmovka – Avengers 2. A jak už se stalo zvykem, i třetí Iron Man má návaznost na předešlé Marvelovské snímky, a tak doporučujeme, abyste si před výpravou do kina pustili alespoň Avegers, jinak nebudete vědět, o co šlo v New Yorku a příběh vám tak nebude dávat smysl. Kdo ale filmy Iron Manovi 3 předcházející viděl, bude spokojený.

4. Mandarin. Pokud nechcete přijít o jedno z největších překvapení filmu, dál raději nečtěte. Protože když si teď přečtete, že hlavní padouch – Mandarin – je pouhopouhý herec, navíc amerického původu, který se vydává za největšího teroristu dnešní doby, a přitom je jenom loutkou jiného blázna, asi vám potom tento ztroskotanec závislý na alkoholu a drogách nebude připadat tolik legrační. Pokud jste na začátku čtvrtého důvodu neposlechli a dostali se až sem, nemusíte si zoufat – Mandarin toho má v rukávu ještě daleko víc.

5. Obleky. Události v New Yorku vše změnili. A kvůli tomu nemůže Tony Stark spát, a proto, namísto toho, aby se tulil ke své milované Pepper, chodí v noci do své dílny a kutí tam další a další obleky, což se mu při závěrečné bitvě sakra zúročí. Zahrání to život nejenom jemu, ale i Pepper, Rhodneymu alias War Machine / Iron Patriotovi a dokonce i prezidentovi Spojených států.

Hodnocení: 95%

Pokud jsme vás stále nepřesvědčili, přečtěte si ještě příběh snímku:

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jenna svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Už jste film „Iron Man 3“ viděli? Podělte se s námi o vaše postřehy níže v komentářích – těšíme se na ně!