I přesto, že už více než týden má „Iron Man 3„, největší filmový hit letošního roku, v kinech obrovskou konkurenci, stále se dere na vyšší a vyšší příčky těch nejvýdělečnějších filmů. Poté, co ve středu porazil loňské filmy „Temný rytíř povstal“ a „Skyfall“, se po víkendu vyhoupl na páté místo, na kterém vystřídal třetí Transformers.

U Disneyho teď už dozajista bouchají několikátou láhev šampaňského a intenzivně vyjednávají o návratu Roberta Downeyho Jr. do obleku Iron Mana, který na svět přivedl geniální průmyslník Tony Stark. A je jisté, že ho na svou stranu získá za každou cenu. Nebylo by to poprvé, co Disney někomu vyplatí honorář ve výši $100 milionů, který už obdržel například Johnny Depp za čtvrté Piráty. Ano, z rozpočtu, který činil 250 milionů dolarů, spolkl stovku právě jeden z nejslavnějších herců Hollywoodu.

Nezbývá, než pogratulovat a držet palce. Sice není pravděpodobné, že by si třetí železňák stihl připsat ještě 200 milionů a překonat tak posledního Harryho Pottera, ale i tak je páté místo ohromný úspěch!