Stalo se tradicí, že jsou The Walt Disney Studios s absolutním přehledem nejúspěšnější filmovou společností. Nejinak tomu bylo v roce 2013, který Disneyho filmy ovládly ve velkém stylu.

TOP 10 nejvýdělečnějších filmů vede se svojí miliardou a dvě stě miliony dolarů Iron Man 3 od studia Marvel (od roku 2008 spadá pod The Walt Disney Studios), páté místo zaujal animák Univerzita pro příšerky, na šestce se umístila pohádka Ledové království a devátá příčka patří filmu Mocný vládce Oz.

Disney zaznamenává v posledních letech úspěchy na každé frontě. Skutečnost, že divize The Walt Disney Studios je nejsilnější ze všech ostatních filmových firem, ale z celé The Walt Disney Company vydělává úplně nejméně, je poněkud paradoxní. Rozhodně to však neznamená žádnou tragédii a kalifornský mediální gigant má o důvod víc k oslavám.

Ledové království je jeden z nejúspěšnějších filmů loňského roku 2013 (zdroj: Disney)

Nejziskovějšími divizemi The Walt Disney Company jsou ty televizní, velké příjmy má konglomerát také z Disneylandů, kterých má po světě už pět a šestý otevře svým návštěvníkům brány už v roce 2015 v čínské Šanghaji.

Mrkni se na kompletní žebříček nejvýdělečnějších filmů roku 2013:

  1. Iron Man 3
  2. Hunger Games: Catching Fire
  3. Já, padouch 2
  4. Muž z oceli
  5. Univerzita pro příšerky
  6. Ledové království
  7. Gravity
  8. Rychle a zběsile 6
  9. Mocný vládce Oz
  10. Star Trek: Do temnoty

Našel/a jsi v seznamu i svůj oblíbený film z roku 2013? Pokud ne, jaký to je?