Premiéra očekávaného filmu „Zachraňte pana Bankse“, který nás přenese do doby, kdy Walt Disney bojoval o filmová práva k Mary Poppins britské spisovatelky P.L. Travers. Vůbec poprvé tak uvidíme nikdy předtím zveřejněný příběh ženy, pro níž je Mary rodinou, na straně jedné, na straně druhé pak příběh muže, jehož vize překročily hranice nemožného, který je právem považovaný za jednu z největších osobností filmu minulého století a jež založil společnost, která je dnes světovou jedničkou ve své oblasti.

A kdo ví, třeba právě filmová Mary Poppins je důvodem, proč je Disney u dětí i jejich rodičů už několik generací jedničkou. Nejenom, že získat práva se Walt Disney pokoušel už od roku 1938 a získal je až o 23 let později, o čemž se ostatně točí film „Zachraňte pana Bankse“, ale dokonce ji považuje za vrchol své kariéry. O tom, že vytrvalost se Disneymu jednoznačně vyplatila, svědčí i fakt, že se snímek stal nejvýdělečnějším filmem roku 1965 a dokonce získal Oscara za nejlepší herecký výkon díky Julie Andrews.

Cesta, kterou musel Walt Disney pro natočení dnes již legendární Mary Poppins podstoupit, byla skutečně trnitá. P.L. Travers mu neustále vzdorovala, svým chladným přístupem by zvládla odrovnat kde koho, ale strýček Walt se nedal a uvědomil si, že si musí najít k Traversové cestu jako člověk, ne jako filmový producent. Že se mu to podařilo už víme, ale jak to dokázal se dozvíme právě v „Zachraňte pana Bankse“.

A kvůli čemu, kromě perfektního příběhu, se máš vlastně na film těšit?

1. Skvělé herecké výkony

Tom Hanks, oscarový a všemi milovaný herec, a Emma Thompson pohromadě? Už jenom to je důvod, proč na film zajít. Toma uvidíš v roli Walta Disneyho, Emmu zase jako spisovatelku P.L. Travers z Velké Británie.

2. Zajdeš do Disneylandu s Waltem Disneym

Tom Hanks v roli Walta Disneyho ve filmu pozve P.L. Travers do Disneylandu a ty máš tak jedinečnou šanci se prostřednictvím filmového plátna se samotným Waltem do Disneylandu podívat také.

3. Superkalifradžilistikexpijalidózní

Jak tohle vzniklo? V čí hlavě se to zrodilo? Superkalifradžilistikexpijalidózní hudební skladatele poznáš právě v tomto superkalifradžilistikexpijalidózním filmu!

4. V minulosti hledej odpověď

Že mnoho z nás považuje minulost za uzavřenou věc a dál se jí nezabývá je sice fakt, ale častokrát je klíč k řešení problému ukrytý právě v událostech minulých. Důkaz najdeš i ve filmu „Zachraňte pana Bankse“!

Nezapomeň, že snímek „Zachraňte pana Bankse“ přichází do českých kin už tento čtvrtek, 20. února. Jak moc se těšíš?