Role se obrátily. Z největší hvězdy Marvelu, Roberta Downeyho Jr., se během let v železném obleku stal zároveň nejžádanější a nejlépe placený herec současnosti. A proto není divu, že to není studio, ale právě on, kdo si při vyjednávání diktuje podmínky.

Už během natáčení třetího Iron Mana si sice Downey stěžoval, že už svým věkem k roli železného muže nepasuje a navíc mu nezbývá čas na ostatní projekty. Ale jakmile se film přiřítil do kin a jeho procenta ze zisku činily 75 milionů dolarů, rázem bylo vše jinak. Downey sice dál vodil média za nos, ale ve své chytré hlavě to měl ve skutečnosti dávno spočítané.

Nedávno prohlásil, že spolupráce potrvá, jestliže Marvel „zaplatí správnou částku“. Přeloženo: Downey chce ještě víc peněz. Teď je na šéfech studia, jak na hercův postoj zareagují. Vzhledem k tomu, že už třetí Iron Man utržil miliardu a čtvrt amerických dolarů, nebude problém Downeyho procenta nepatrně navýšit.

Není tomu dlouho, co Marvel zjišťoval, jestli je o Iron Mana 4 zájem. Výsledky průzkumu se sice nezveřejňují, ale ředitel studia Kevin Feige se nechal slyšet, že jeho ideální představa je jeden nový film a jedno pokračování ročně. Otázkou tedy není, jestli čtvrtého Iron Mana uvidíme, ale kdy ho uvidíme.