Nevkus vládne Brnem, sobotní Tradiční ples budiž toho důkazem! Společenská událost, jejíž prezentace budila dojem minimálně stejně dokonalého zážitku, jaký v lednu nabídl třeba celebritní Ples jako Brno, pohořela na celé čáře. Ani v těch nejbujnějších představách by nás nenapadlo, že bychom se na svatého Valentýna mohli přenést o padesát let nazpět a připadat si jako na komunistické sokolské tancovačce.

Už podrážděný personál u vchodu napovídal, že celková nálada akce zaostala kdesi v letech pravěkých. Bylo až s podivem, že se organizátorům brněnské Bobycentrum podařilo zaplnit. Zvlášť po loňském fiasku, kdy se majitelům VIP vstupenek nedostalo všech výhod, za které si připlatili. Letos raději lístky s přidanou hodnotou v nabídce vůbec nebyly.

Čirý amatérismus ovšem sálal z plesu i tentokrát. Naprostá neprofesionalita a zkreslené představy o pořádání podobné události se projevila především na pultech s občerstvením. Ples, který sám sebe zve tradičním, by přece jen mohl nabídnout něco víc, než předražené tatranky, chipsy a slané tyčinky. Ostudné jídlo, za jehož zařazení do nabídky by se styděla i putyka páté cenové, bylo bez sebemenších pochyb nejslabším článkem večera. To, že už v jedenáct hodin došlo točené pivo, rovněž o lecčems svědčí. Nemluvě o dresscodu, předem nastaveném na Black Tie, jež nikdo nekontroloval a klidně se tak mohlo stát, že se po parketu proháněla slečna v teniskách a kalhotách.

IMG_0687

Vylidněné stoly „tradičního“ plesu
zdroj: Disney magazín archiv

Neomalenost vydávaná za prestiž

„Nestačím se divit, čekala bych k plesu se hodící jídlo, ale místo toho je nám předkládán mix toho nejhoršího, co si školák může koupit na svačinu. Znepokojuje mě to, myslela jsem si, že v Brně máme na víc,“ svěřila se nám jedna z mírně rozladěných návštěvnic.

Ani program, na nějž se pořadatelé snažili nalákat nejvíc, nebyl bůhvíjak oslnivý. Představení českého písničkáře Xindl X by pasovalo daleko lépe do některého z brněnských undergroundových klubů. Plusové body si naopak Tradiční ples může připsat za baletní vystoupení dvou sólistů i za naprosto geniální výstup zpěváka z Národního divadla Milana Voldřicha (66). Až trapný beatbox na pódiu před hlavním tanečním parketem však mohl mnohé utvrdit v rozhodnutí z plesu se vytratit ještě před koncem.

A zatímco ve stejné chvíli konající se ples v brněnském luxusním hotelu moderoval mistr svého oboru Leoš Mareš (38), moderace toho „tradičního“ se ujala sama ředitelka pořadatelské taneční školy. Těžko odhadovat, jestli už na pořádného moderátora nezbyly finance, ale jedno je jisté. Pokud se i příští rok akce ponese v podobném duchu, bylo by namístě pozměnit název. Za nás do nejužšího výběru postupuje Nevkusná hopsanda.

Galerie (6)