4. květen je svátkem všech fanoušků ságy Star Wars a to díky slovní hříčce věty „May The 4th Be With You“ (4. květen s tebou), které při vyslovení zní téměř stejně jako legendární pozdrav ze Star Wars – „May The Force Be With You” (Nechť tě provází Síla). Tento den vznikl díky věrným fanouškům Star Wars a právě oni založili tradici oslav, které se konají každý rok po celém světě.

Jak oslavit Den Star Wars?

  • Uspořádejte filmový maraton se Star Wars pro přátele a rodinu. Právě minulý pátek (10.4.2015) vyšla poprvé kompletní digitální kolekce Star Wars i s českým dabingem a titulky. Naleznete je ve všech dobrých digitálních obchodech.
  • Skalní fanoušci Star Wars mají ve skříních připravené ty správné kostýmy na tento den. Ale i v tričku s motivem Star Wars můžete udělat velkou parádu. (A můžete obléknout i vašeho domácího mazlíčka).
  • Jídlo a pití je důležitou součástí jakýchkoli oslav. Modré mléko tety Beru, sedvič Hana Sola nebo cukrovinky ve tvaru Hvězdy smrti… záleží pouze na Vaší představivosti
  • Máte děti? Připravte pro ně zábavný program s aktivitami Star Wars. Proměňte plastelínu v talismana Yodu nebo si vyrobte vlastní záložku ve tvaru Chewieho.
  • Připojte se k oslavám s oficiálními fanoušky Star Wars, tento rok to bude velký! Stačí následovat Sílu!