Castingy na proslulou modelingovou soutěž Elite Model Look jsou v plném proudu. Po městech jako Praha, Plzeň či Ostrava hledala agentura svou příští topmodelku v Brně. Porota v čele s českým a slovenským šéfem Sašou Jánym (36) vybírala z desítek krásných tváří.

Slečny s jasným cílem, a sice proniknout do světa modelingu, v jejich snažení podporuje i známá česká modelka Pavlína Němcová (42), jež castingy moderuje. Pro dívky jsou její cenné rady nespornou pomocí a motivací zároveň.

„Móda mě zajímá odmalička. Přehlídková mola i módní magazíny mě lákají neuvěřitelným způsobem. Konkurence je obrovská, přesto jsem přesvědčená, že mohu uspět,“ svěřila se nám sympatická blondýnka, kterou možná ke konci roku uvidíme na celosvětovém finále.

Česko se v rámci soutěže dostalo v posledních dvou letech na výslunní. Češky Eva Klímková (17) a Barbora Podzimková (15) učarovaly mezinárodní porotě a staly se celosvětovými vítězkami. Podzimková už se objevila například v italském Vogue a poslední dva měsíce pracovně tráví v japonském Tokiu.

V současnosti nejprestižnější mezinárodní modelingová soutěž Elite Model Look vznikla už v roce 1983. Pomohla odstartovat kariéry dnes už světových supermodelek. Každoročně se jí účastní více než 350 tisíc dívek. Ambasadorkou soutěže bývala modelka Simona Krainová (42), po hádce s Jánym ale odešla a rozjela vlastní soutěž pod názvem Czechoslovak TopModel. Roli patronky nyní zastává Miss World 2006 Taťána Kuchařová (27).

„Osobnost ze světa módy, která mě nejvíc fascinuje, je nejspíš Karl Lagerfeld. Jeho dílo je neskutečné,“ prozradila nám jedna z desítek soutěžících těsně předtím, než předstoupila před Sašu Jányho a jeho partu.

V národním československém finále vítězí dvě dívky z dvaceti finalistek, jedna pro Českou republiku a druhá pro Slovenskou republiku. Poté reprezentují své země na finále mezinárodním. Uvidíme, jestli se na něho letos probojuje dívka z Brna.

Galerie (7)