Napínavý dobrodružný snímek Země zítřka v hlavní roli s držitelem Oscara Georgem Clooneym je konečně tady!

Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka“. To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné.

Zrod Země zítřka se datuje do roku 1955, kdy Walt Disney vytvořil pro svůj Disneyland stejnojmennou atrakci. V té době si Američané svou budoucnost představovali velice optimisticky. Postupem času, zejména v průběhu sedmdesátých let, se vize budoucnosti začaly postupně zhoršovat. Právě tento posun zaujal scenáristu a producenta Damona Lindelofa, takže když začal pracovat na příběhu snímku Země zítřka, snažil se zjistit, jaký byl její původní význam a jak by ho bylo možné v rámci scénáře zohlednit. „Velice jsem toužil po tom, abych dokázal zprostředkovat ten původní optimismus,“ komentuje Lindelof.

Zdroj: Walt Disney Pictures

Zdroj: Walt Disney Pictures/Falcon

Pak se doslechl o krabici, kterou zcela náhodou kdosi objevil ve skříni v areálu ateliérů Disney. Tajemná krabice obsahovala nejrůznější fascinující modely a plány, fotografie a dopisy, které souvisely se zrodem Země zítřka a se Světovou výstavou z roku 1964. Lindelof byl z tohoto objevu nadšený. „Začal jsem si představovat, že obsah téhle krabice je vodítkem k odhalení tajemství, která nikdo nezná,“ vzpomíná. „Ale pokud tomu tak bylo, o jaká tajemství by se jednalo? A tou nejlogičtější odpovědí pro mne bylo, že kdesi existuje místo, zvané Země zítřka, které není zábavní atrakcí, ale skutečností.“

Tento nápad se stal odrazovým můstkem pro vznik příběhu snímku Země zítřka, na kterém Lindelof následně pracoval s režisérem a producentem Bradem Birdem a s vedoucím výroby Jeffem Jensenem.

Země zítřka má premiéru už ve čtvrtek 21. května, tak nám určitě dej vědět, jak se ti film líbil!