Rainbow Run, neboli duhový běh, je světový fenomén kladoucí si za cíl bavit a pomáhat zároveň, který letos poprvé přichází i do Česka. Po Ostravě se už tuto sobotu 29. srpna uskuteční v Brně.

Pořadatelé počítají s účastí až pěti tisíc běžců! Část výtěžku půjde na pomoc oddělení dětské onkologie FN Brno. „Rozhodli jsme se využít světového fenoménu na pomoc dětem. Z každého zaplaceného goody bagu v hodnotě 490,- Kč a více věnujeme 100 Kč pro dětskou onkologii FN Brno,“ stojí na stránkách události.

Akce se odehraje v rozlehlém areálu brněnského Výstaviště. Zahájení je naplánováno na 16:00. Po pětikilometrovém běhu, v rámci něhož budou účastníci na čtyřech stanovištích speciálními barvami zmalováni do barev duhy, proběhne v sedm večer předání šeku nemocnici. Poté zazpívá mladá brněnská zpěvačka Kristýna Šebíková a běžci se mohou těšit i na after párty.

„Nemusíte být olympijským atletem, neboť si sami zvolíte, jestli pojmete Rainbow Run formou běhu nebo procházky,“ kladou organizátoři na srdce všem, kteří se v sobotu plánují zúčastnit. My budeme u toho!

https://instagram.com/p/6uU9yGvSvW/?taken-by=rainbowruncz