V úterý večer se v pražském Karlíně už podruhé rozdaly ceny v soutěži Czech Blog Awards. A v nejostřeji sledované kategorii Videoblogerka roku se událo velké překvapení. Favoritka Teri Blitzen loňský titul nejlepší youtuberky neobhájila! Kdo se jím bude následující rok moct pyšnit? A kdo obstál v mužské části soutěže?

Teri Blitzen (15) se sice minulý rok stala historicky první vítězkou Blogerky roku ve videoblogerské kategorii, ale letošní hlasování dopadlo k velkému překvapení jinak!

Oceněním nejlepší youtuberky se po včerejšku může pyšnit třetí nejodebíranější tvář české YouTube scény Shopaholic Nicol (25), jež tak strčila do kapsy jak Teri, tak druhou nejsledovanější Fallenku (15).

Teri, která se slavnostního večera nezúčastnila, protože se zrovna vracela z italského Milána, kde natáčela finále modelingové soutěže Elite Model Look, vzala prohru s humorem. „Holt nebudu jako Gott, ale spíš DiCaprio,“ napsala na Twitter.

Ani sama Nicol soudě dle jejího vyjeveného výrazu na pódiu vedle předávajícího Libora Boučka (34) výhru nečekala. „Je docela trapné, že jsem videoblogerka a nevím, co mám říct. Navíc jsem si vzala strašně vysoké boty, aby mi zase všichni neříkali, že jsem hrozně malá, a vůbec se v nich nedá chodit. A chtěla bych všem strašně moc poděkovat, vůbec jsem to nečekala, a i když nesnáším, když se lidi dojímají na veřejnosti a je to hrozně trapné, to vůbec nevadí. Všem děkuji,“ zašmodrchala se trošičku ve své děkovné řeči.

A zatímco po oznámení vítězství Nicol zůstali mnozí v němém úžasu, v Blogerovi roku k podobnému šoku nedošlo. Nejlepším youtuberem byl zvolen Petr Lexa alias Hoggy (24), jehož tvorba má bezkonkurenčně největší ohlasy!

Já asi nevím co říct než DĚKUJU! MILUJU VÁS!!❤️❤️❤️#blogerkaroku #umrustestim #shopaholicnicol

Fotka zveřejněná uživatelem Nikola Čechová (@shopaholicnicol),

Nejlepší youtuberkou už není Teri, ale Shopaholic Nicol. Gratulujeme!

Poprvé se předávala cena i nejlepšímu youtuberovi, jímž se stal Hoggy

Jak dopadly ostatní kategorie?

  • Food: Kitchenette
  • Fashion: A Cup of Style
  • Life: Tereza In Oslo
  • Beauty: PetraLovelyHair
  • Objev roku: My Cooking Diary
  • Bloger roku: Deníček moderního fotra