Kouzelnou chůvu Mary Poppins čeká po více než 50 letech návrat na filmové plátno. Snímek, jehož přípravy daly Waltu Disneymu pořádně zabrat a který byl ve své době obřím hitem, se totiž dočká pokračování!

Začalo to královnou Zlobou, pokračovalo Popelkou a přes letošní Knihu džunglí se už za pár měsíců dostaneme ke Krásce a zvířeti. Disneymu se předělávky či pokračování starších animovaných klasik vyplácí, avšak tentokrát dojde na hraný film. Na stříbrné plátno se vrátí Mary Poppins.

Kouzelná chůva se k divákům po více než 50 letech na svém deštníku snese 25. prosince 2018. Na režisérskou stoličku usedne Rob Marshall, který už pracoval na muzikálu Čarovný les, spojujícího v sobě hned několik klasických pohádek, nebo na oscarovém Chicagu. Když pomineme muzikály, režíroval i čtvrté Piráty z Karibiku.

Už dříve jsme informovali o v kuloárech ostře rezonující spekulaci, že se role Mary Poppins ujme Emily Blunt (33). A ačkoliv jsme se oficiálního potvrzení dosud nedočkali, domněnce nahrává nedávný rozhovor Marshalla pro Entertainment Weekly. Ten o Emily řekl původní představitelce Julii Andrews (81), jež se o ní prý vyjádřila velmi pozitivně.

Co se obsazení dále týče, počítá se s účastí legendární Meryl Streep (67), která zazářila i v již zmíněném Čarovném lese. Zahrát by si měla sestřenici Mary Poppins jménem Topsy Turvey. Žádná další konkrétní jména zatím nepadla.

Příběh by se měl odehrávat v Londýně dvacet let po událostech z prvního filmu, tudíž zhruba někdy v meziválečném období. Zatímco původní Mary Poppins vycházela z prvního dílu osmidílné řady britské autorky P. L. Travers, pokračování si něco vezme z každého ze sedmi dalších dílů.

Zajímalo by nás, co by na to řekla P. L. Travers, kterou musel Walt Disney udolávat přes 20 let, než mu nakonec prodala práva na filmové zpracování. A dost možná by valil oči i samotný Walt.